Návrat ke skautským schůzkám

UPOZORNĚNÍ: Tento článek se vztahuje k obnovení schůzek a byl psán s ohledem na pravidla platná v té době. AKTUÁLNÍ PRAVIDLA POŘÁDÁNÍ SCHŮZEK NAJDETE ZDE.

Milí skauti, milé skautky, vážení rodiče, epidemická situace a aktuální vládní opatření nám umožňují obnovit naši aktivitu na schůzkách za podmínky dodržení hygienických pravidel. V tomto článku se pokusíme pro vás co nejpřehledněji shrnout všechny potřebné informace. Schůzky budou obnoveny v týdnu od 17. května, pokud vám váš družinový vedoucí neřekne jinak. Z důvodu výrazného omezení povoleného počtu osob ve vnitřních prostorách budou všechny schůzky probíhat venku, v případě špatného počasí se schůzka konat nebude. Pro účast dítěte na schůzce platí následující pravidla, prosíme rodiče o spolupráci a důsledné dodržování:

1. Dítě nesmí vykazovat příznaky onemocnění COVID-19.
  2. Povinnou výbavou na schůzku je minimálně chirurgická rouška (při setkání osob venku na vzdálenost méně než 2 metry je stále povinná).
  3. Každá osoba s výjimkou dětí do 6 let musí prokázat svoji bezinfekčnost některou z následujících možností:
  • Předložení potvrzení ze školy o absolvování testu s negativním výsledkem nejdéle před 72 hodinami
  • Předložení potvrzení z veřejného testovacího místa o absolvování antigenního testu s negativním výsledkem nejdéle před 72 hodinami
  • Čestné prohlášení od zákonného zástupce o absolvování antigenního testu ve škole s negativním výsledkem nejdéle před 72 hodinami
  • Absolvování antigenního testu zakoupeného v lékárně před zahájením schůzky s negativním výsledkem (testy mohou zakoupit rodiče dítěte, středisko testy na každou schůzku rovněž zajistí)
  • Předložení potvrzení o absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem nejdéle před 7 dny
  • Předložení potvrzení o dokončeném očkování, od kterého uběhlo nejméně 14 dnů
  • Předložení potvrzení o prodělaném laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, přičemž u osoby uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů.

Prosíme rodiče, aby důsledně dbali na tato pravidla. Se všemi vedoucími se budeme snažit udělat maximum pro to, aby naše schůzky byly bezpečným místem, které dětem bude přinášet radost a kde se vždy naučí něco nového.