Betlémské světlo, pohyblivý betlém v kostele, kasička v Kumbálu a Krámku u Marušky

Betlémské světlo
Každoročně do města dovážíme Betlémské světlo. Letos ho přivezeme v sobotu 18.12. Betlémské světlo se vlakem rozváží z Brna do Prahy a dál do celé republiky. My si ho připálíme na nádraží v Křižanově. V Neděli ho doneseme na mši svatou v 10:30. O té doby zde bude k připálení. Nově to půjde i v obchůdku Kumbál.

Pohyblivý betlém v kostele sv. Mikuláše
Jako každý rok, i letos stavíme betlém. Přijdťe se na něj během Vánoc podívat.

Rádi bychom Vás pozvali do dvou skvělých obchůdků
Do nově otevřeného KUMBÁLU na ulici Novosady,
plného kreativních a nevšedních výrobků od lokálních tvůrců, kteří s láskou a péči tvoří a svými poklady mohou potěšit Vás nebo Vaše blízké.
Do již léta zaběhnutého KRÁMKU U MARUŠKY na výjezdu z Náměstí,
zde u moc milé paní naleznete všechno pro pořádání narozenin, oslav, nyní především vše pro vánoční výzdobu. Velká část výzdob Kávy od srdce je právě odtud.
A proč vlastně?
Máme zde kasičku, do které můžete přispět a podpořit tak opravu klubovny.
Dárci si v obchůdku Kumbál můžou vzít za odměnu výrobek od dětí, turbomošt, nebo jmelí.
A také nám přišlo fajn vyzdvihnout krásu českého řemesla a rukodělné tvorby, které k Vánocům neodmyslitelně patří.

Na závěr
Možná jste si už všimli, že máme na věži reklamní banner.
Uvědomujeme si, že klubovnu nepostavíme jen z darů rodičů a členů. Touto formou zkoušíme oslovit širší okruh lidí.
Z různých zdrojů se nám podařilo získat přes 500 000,-. Abychom se mohli příští rok pustit do prací, potřebujeme alespoň jednou tolik…
Naší snahu se rozhodli podpořit dvě místní firmy GREMIS, s.r.o. a XART, s.r.o.
Moc si vážíme vaší podpory.
Aktuálně chystáme žádost na dotaci od kraje Vysočina a o podporu žádáme i město Velké Meziříčí.

Můžete nám pomoci:
Děláte ve firmě, která na podobné aktivity (spolu)přispívá? Nebo si myslíte, že by mohla přispět? Máte kamarády či příbuzné, kteří mohou pomoci finančně, nebo stavebním materiálem? Zkuste se jich zeptat! A nebo nám dejte kontakt, a my je rádi oslovíme s vámi!
info@skautvm.cz