Rekonstrukce klubovny Baráček

Jak asi víte, skautské schůzky probíhají v několika klubovnách. Jednou z těchto kluboven je náš “Baráček”. Je to domek na Fajtově kopci a tento prostor využíváme od roku 2011. Za těchto 10 let jsme tam zažili spoustu schůzek, výprav s přespáním a mnoho dalších akcí. Také jsme tam za tu dobu udělali spoustu různých oprav, abychom se zde mohli s dětmi scházet a aby byl prostor co nejvíce bezpečný – nová elektroinstalace, koupelna, omítky, srovnání terénu venku atd. V roce 2019 se nám dokonce podařilo sehnat dostatek prostředků a tento prostor jsme získali do svého vlastnictví. 

Několik posledních let naše skautské středisko roste, tento školní rok probíhá každý týden 10 schůzek pro děti do 15 let a 3 schůzky pro naše rovery (starší 15 let). Jsme rádi, že je v Meziříčí o skauting takový zájem a rádi bychom se do budoucna rozrůstali dále. Jednou z podmínek, abychom se mohli rozrůstat, je mít dostatek kluboven, kde se můžou děti scházet. Proto jsme se rozhodli na Baráčku v podkroví vybudovat další 2 klubovny a už jsme pro to udělal několik výrazných kroků – máme zpracovanou projektovou dokumentaci a položkový rozpočet a máme vyřízené i stavební povolení. V loňském roce jsme již začali i s první etapou, a to s odizovoláním sklepa a základů. V příštím roce bychom se rádi pustili do další fáze – vybudování podkroví, kde vzniknou prostory pro další klubovny. Tato fáze bude nejen velice pracná, ale také finančně náročná – podle rozpočtu cca 1 000 000 Kč. Tuto fázi nejsme schopni zainvestovat z vlastních zdrojů. Proto jsme se rozhodli založit sbírku na rekonstrukci Baráčku.

https://www.darujme.cz/projekt/1204947

Budeme vděční za jakýkoliv finanční příspěvek, každá koruna nám pomůže k novým klubovnám. Také nám pomůže, když sbírku budete šířit dál, ať se o ní dozví co nejvíce lidí. 

Ke sbírce se nám podařila získat podpora od Nadace Jaroslava Foglara, která nám ke každé vybrané koruně přispěje 50 haléřů – maximálně 55 000 Kč. Abychom tuto podporu získali, musíme průběžně splnit několik milníků a první je již na 22. září, kdy musíme mít vybranou třetinu částky (k příspěvkům se automaticky průběžně připočítává podpora od nadace). 

Další prostředky budeme shánět u místních firem, ať už v podobě materiálu nebo financí. Budeme rádi i za kontakty do firem, přes které bychom mohli mít šanci vyjednat finanční podporu.Také chceme část rozpočtu ušetřit tím, že si co nejvíce práce uděláme svépomocí. K tomu, abychom toho byli schopni se nám bude hodit každý, kdo alespoň na chvíli přiloží ruku k dílu. 

Děkujeme za Vaši podporu a důvěru.

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *