Pomoc Velkému Meziříčí

☀️ Pomoc seniorům

Jelikož senioři jsou podle odborníků skupina, která je nejohroženější koronavirem, mohou mít problémy s obstaráváním základních potřeb. Z tohoto důvodu se město Velké Meziříčí ve spolupráci se sociálními službami a dobrovolníky z řad skautů domluvilo na zřízení bezplatné služby pomoci seniorům.
Pokud máte o tuto službu zájem, kontaktujte pracovnice sociálních služeb na níže uvedených kontaktech nebo prostřednictvím e-mailu: ssm.vm@outlook.cz.

Mgr. Jana Jurková, ředitelka – 603 967 714
SOS linka nonstop – 733 285 957
Zaměstnanci jsou také k dispozici na telefonních číslech:
773 285 060
773 752 391
737 189 688

☀️ Výzva veřejnosti

Průmyslově vyráběných roušek a respirátorů je kritický nedostatek a proto se obracíme na Vás – pokud disponujete ochrannými prostředky (roušky, respirátory) a chcete udělat dobrý skutek, nabídněte je k využití. Pomoci mohou i přebytky roušek, bavlněných látek, prostěradel, preferujeme však látky ze 100 % bavlny. Pokud umíte šít, velice uvítáme vaši pomoc formou darování doma vyrobených roušek, které poslouží našim pracovníkům, dobrovolníkům a potřebným. Jejich nošení má význam především pro ochranu okolí, neboť pomáhá částečně zamezit tomu, aby infikovaný člověk šířil nákazu dál.
Stačí je donést na sběrové místo v budově Obecníku.
https://www.velkomeziricsko.cz/zpravy/7241-mesto-zrizuje-sberne-misto-rousek

Na tuto nepřetržitou linku se mohou zároveň hlásit všichni dobrovolníci, kteří by chtěli jakýmkoliv způsobem přispět s pomocí.

Závěrem apeluji na všechny občany, aby opravdu zvážili nutnost návštěvy seniorů, kteří tvoří nejvíce ohroženou skupinu. Pokud se pohybujete na veřejnosti, udržujte od sebe bezpečnou vzdálenost, chraňte si ústa, nos a oči.

Prosím o sdílení této zprávy mezi své přátelé a známé.

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *