Pomoc Velkému Meziříčí

Stalo se něco neuvěřitelného, celý národ nosí roušky. A proč? Díky vám.
Vám, co trávíte hodiny za šicím strojem a solidárně rozdáváte ostatním! Prosím vytrvejte, vaše pomoc je pro nás ohromně důležitá.

Pokud vám doma došly látky na výrobu roušek, nezoufejte. Díky Kraji Vysočina se nám povedlo dovézt nové zásoby, o které se chceme podělit. O víkendu si můžete látku vyzvednout v Domě s pečovatelskou službou na ulici Zdenky Vorlové. Od pondělí budete mít látku zdarma k dispozici na Obecníku u sběrného boxu na výběr roušek. Jen vás prosíme, zvažte, jak velké množství materiálu dokážete týdně zpracovat. Ať se dostane na každého. Od úterý chystáme také možnost odběru zakladače šikmých proužků, které usnadňují šití.

Pokud i tak budete mít látek či zakladačů nedostatek, kontaktuje nás na těchto telefonních číslech: 603 967 714, 737 189 688, 733 285 957, 566 782 500. Seženeme další. Společně to zvládneme!


POMÁHAT MŮŽETE I VY! STAŇTE SE DOBROVOLNÍKY

Třeba se Vám podaří zachránit život lidem ve vašem okolí. Jestli znáte nějakého seniora a můžete mu zavolat, udělejte to.

Spousta starých lidí nyní tráví většinu svého času doma, dělá dobře. Přesto i oni budou muset dříve nebo později vyjít ven. Nakoupit si, vyzvednout léky, vyvenčit psa, nebo vynést koš. Pojďme to udělat za ně, pomáhat. My jsme s tím již začali a zájem o naši pomoc je velký. Proto Vás prosíme o pomoc.

Pokud zájem o služby ze stran seniorů bude stále narůstat, nejsou zaměstnanci sociálních služeb společně s dobrovolníky schopni vše stíhat.
Rozvážíme nákupy, obědy, rukavice, pereme darované roušky a vylepujeme plakáty.
Stačí se pouze nahlásit na telefonním čísle 733 285 957 nebo 603 967 714. Budeme vděční i za pár hodin v týdnu, během kterých můžete seniorům ušetřit starosti a darovat jim pocit bezpečí v období pandemie koronaviru.


Šiju, šiješ, šijeme!

Zřídili jsme sběrné místo roušek! Darovat vyrobené roušky, můžete již od zítřka od 8:00 do boxu za vstupními dveřmi Obecníku. Děkujeme Vám všem za spolupráci! Jste hvězdy! 👍🏻✊🏻👏🏻

Potřebujeme i látky ze 100% bavlny, bavlněné nitě, šikmý bavlněny proužek nebo bavlněný tkaloun.

Roušky budou sociálními službami rozděleny pro ty, co jsou nákazou nejvíce ohroženi = senioři a lidi, kteří jsou z povahy svého povolání vystaveni velkému mezilidskému kontaktu. Následně budou nabízeny široké veřejnosti.

Díky všem, kteří pomáhají!
#rouškyVM


☀️ Pomoc seniorům

Jelikož senioři jsou podle odborníků skupina, která je nejohroženější koronavirem, mohou mít problémy s obstaráváním základních potřeb. Z tohoto důvodu se město Velké Meziříčí ve spolupráci se sociálními službami a dobrovolníky z řad skautů domluvilo na zřízení bezplatné služby pomoci seniorům.
Pokud máte o tuto službu zájem, kontaktujte pracovnice sociálních služeb na níže uvedených kontaktech nebo prostřednictvím e-mailu: ssm.vm@outlook.cz.

Mgr. Jana Jurková, ředitelka – 603 967 714
SOS linka nonstop – 733 285 957
Zaměstnanci jsou také k dispozici na telefonních číslech:
773 285 060
773 752 391
737 189 688

☀️ Výzva veřejnosti

Průmyslově vyráběných roušek a respirátorů je kritický nedostatek a proto se obracíme na Vás – pokud disponujete ochrannými prostředky (roušky, respirátory) a chcete udělat dobrý skutek, nabídněte je k využití. Pomoci mohou i přebytky roušek, bavlněných látek, prostěradel, preferujeme však látky ze 100 % bavlny. Pokud umíte šít, velice uvítáme vaši pomoc formou darování doma vyrobených roušek, které poslouží našim pracovníkům, dobrovolníkům a potřebným. Jejich nošení má význam především pro ochranu okolí, neboť pomáhá částečně zamezit tomu, aby infikovaný člověk šířil nákazu dál.
Stačí je donést na sběrové místo v budově Obecníku.
https://www.velkomeziricsko.cz/zpravy/7241-mesto-zrizuje-sberne-misto-rousek

Na tuto nepřetržitou linku se mohou zároveň hlásit všichni dobrovolníci, kteří by chtěli jakýmkoliv způsobem přispět s pomocí.

Závěrem apeluji na všechny občany, aby opravdu zvážili nutnost návštěvy seniorů, kteří tvoří nejvíce ohroženou skupinu. Pokud se pohybujete na veřejnosti, udržujte od sebe bezpečnou vzdálenost, chraňte si ústa, nos a oči.

Prosím o sdílení této zprávy mezi své přátelé a známé.

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *