Veřejná výsadba – Háj Svobody – Sobota 26. 10.

Připojit se můžete kdykoliv od 9 (předpokládaný konec 13:00).

Pojďte s námi vytvořit kus divoké přírody v převládající kulturní krajině. Hospodářské obchodní družstvo Jabloňov – Ruda uvolnilo veřejností léta znehodnocovaný prostor (nedaleko našeho tábořiště) pro vytvoření zeleného háje svobody mezi poli.

Na vymezený pozemek o ploše cca 5000 m2 vysadíme okolo 200 keřů a stromů původních místních druhů. Celý háj bude podporovat rozmanitost živočichů a rostlin, plnit estetickou funkci a sloužit jako větrolam. Vytvoříme zde mj. kameniště pro plazy a ostatní drobné živočichy. V lokalitě se např. vyskytuje chráněná a silně ohrožená Užovka hladká.

Uvítáme pomoc lidí každého věku a to obyvatel nejen Jabloňova, ale všech nadšenců ze širšího okolí, kteří chtějí udělat něco dobrého pro krajinu. Podrobnosti budeme zveřejňovat s blížícím se termínem konání.

Aktivita má symbolický přesah – jedná se o založení krajinného prvku k výročí 30 let od sametové revoluce. Pro nás české skauty znamená nejdelší fungování v historii. Ambicí projektu je poukázat na to, že jsme tehdy získali svobodu, ale stále je před námi velký kus práce na obnově kulturní krajiny.

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *