Veřejná výsadba – Háj Svobody – Sobota 26. 10.

Připojit se můžete kdykoliv od 9 (předpokládaný konec 13:00).

Pojďte s námi vytvořit kus divoké přírody v převládající kulturní krajině. Hospodářské obchodní družstvo Jabloňov – Ruda uvolnilo veřejností léta znehodnocovaný prostor (nedaleko našeho tábořiště) pro vytvoření zeleného háje svobody mezi poli.

Na vymezený pozemek o ploše cca 5000 m2 vysadíme okolo 200 keřů a stromů původních místních druhů. Celý háj bude podporovat rozmanitost živočichů a rostlin, plnit estetickou funkci a sloužit jako větrolam. Vytvoříme zde mj. kameniště pro plazy a ostatní drobné živočichy. V lokalitě se např. vyskytuje chráněná a silně ohrožená Užovka hladká.

Uvítáme pomoc lidí každého věku a to obyvatel nejen Jabloňova, ale všech nadšenců ze širšího okolí, kteří chtějí udělat něco dobrého pro krajinu. Podrobnosti budeme zveřejňovat s blížícím se termínem konání.

Aktivita má symbolický přesah – jedná se o založení krajinného prvku k výročí 30 let od sametové revoluce. Pro nás české skauty znamená nejdelší fungování v historii. Ambicí projektu je poukázat na to, že jsme tehdy získali svobodu, ale stále je před námi velký kus práce na obnově kulturní krajiny.

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *