Tůňky Amerika 3. 10. – pro vedoucí, rovery a Cuňata

Indiánské léto nemůžeme letos uskutečnit.
Proto plánujeme na tento měsíc akce pro menší skupinky lidí.
Už je zvykem, že se každý rok snažíme dělat nějakou akci, kde zamakáním měníme lokalitu k lepšímu.

Dejte echo zda se budete účastnit, roveři na fb události a Cuňata Pulťovi. Nutnou výbavou jsou na převlečení gumáky a pracovní oblečení. Pokud máš doma oblíbený rýč, vem ho s sebou. Nějaké rýče koupíme.
Na závěr akce uděláme oheň, tak vemte něco na opékání.

3.10. 13:30-19:00, sraz – odbočka z ulice Uhřínovská směrem k hotelu Amerika

Tůně mají obrovský a stále nedoceněný význam pro lidi a i celou civilizaci, účelně a efektivně zadržují vodu v krajině – při přívalových srážkách vodu „nasají“ a postupně ji uvolňují. Budování tůní je jeden z nejefektivnějších jednorázových nástrojů pro podporu biologické rozmanitosti vůbec.

Akce je konzultována s pracovníky životního prostředí VM, se spolkem Mokřady, z.s. Máme vyjádření správců sítí a soulad od vlastníka pozemku – města VM.

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *