Ohlédnutí za naší skautskou činností v roce 2020

Snad každý, kdo na konci letošního roku bilancuje nad tím, jaký ten rok byl, se nevyhne konstatování, že byl specifický a poznamenala jej pandemie koronaviru. I činnost našeho skautského střediska jí byla velmi ovlivněna. Běžná činnost musela být přerušena, dodržovali jsme hygienická opatření, abychom co nejvíce zabránili šíření nákazy. Naši roveři a vedoucí se aktivně zapojili a jako dobrovolníci vypomáhali Sociálním službám města.

Jsme rádi, že v létě nám situace umožnila pořádat tábory. V duchu skautského hesla “Buď připraven!” jsme už během nepříznivé jarní situace pracovali na přípravách a díky tomu jsme v létě mohli nabídnout program na našich táborech dohromady pro více než 100 účastníků.

Některé akce jsme bohužel z důvodů epidemie museli letos zrušit. Neproběhlo tedy slavnostní setkání současných i bývalých skautů u příležitosti 30. výročí obnovení skautské činnosti v našem městě. Stejně tak jsme museli odložit akci Indiánské léto – setkání všech skautů z okresu Třebíč. A nedošlo bohužel ani na v minulých letech velice úspěšnou dobročinnou akci Káva od srdce.

I přes nepříznivé podmínky jsme však letos dokázali mnoho věcí dotáhnout do úspěšného konce. Uspořádali jsme další ročník rádcovského kurzu Meziřečí pro mladé a začínající vedoucí z celého kraje. Na naší skautské klubovně Baráček jsme zaizolovali sklep. Především se nám však podařilo připravit projektovou dokumentaci a získat stavební povolení k vybudování dalších kluboven v podkroví! U tábořiště v Jabloňově jsme vysadili nové stromy, které nám tu v příštích letech poskytnou stín a závětří. V lokalitě Amerika jsme vybudovali nové tůně pro účelné zadržování vody v krajině a podporu biologické rozmanitosti.


Rok 2020 se nyní chýlí ke svému konci a my bychom rádi poděkovali všem, kteří nás podporovali. Děkujeme městu Velké Meziříčí a kraji Vysočina za finanční podporu, Farnosti Velké Meziříčí, společnosti Chaloupky o.p.s. a rodině Janouškových za poskytnuté prostory pro naše klubovny a obci Jabloňov za dlouhodobou podporu a zázemí pro tábořiště. Rádi bychom poděkovali také všem rodičům za důvěru, kterou do nás vkládají a se kterou nám svěřují své děti. A především děkujeme také všem našim vedoucím, činovníkům a ostatním dobrým lidem, kteří vkládají svou energii do toho, aby svět kolem nich byl vždy o něco lepším místem.

rozhlas
Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *