Co podniknout v létě ve VM?

K výročí 100 let od začátku skautování ve Velkém Meziříčí jsme pro vás nachystali dvě interaktivní hry – Komentovanou vycházku a Záhadu prvního hodináře. Můžete každou z nich navštívit při rodinném výletu, procházce s prarodiči nebo třeba při randění :).

Komentovaná vycházka

Dle osobních vzpomínek br. Nováčka navštívíme místa spjatá se skautským hnutím, ale i s krvavými událostmi našeho města. Na vycházku můžete vyrazit kdykoliv od 22. června po celé léto. Stačí vám pouze chytrý telefon s libovolnou aplikací pro čtení QR kódů.

V ulicích města a jeho blízkém okolí se nachází 10 zastavení – nálepek s QR kódy. Po načtení QR kódu telefonem si můžete pustit audio nahrávku.

Mapa zde – https://mapy.cz/s/gafatezela

Krátká video ukázka jak na to ↓

Záhada prvního hodináře (hra na kostelní věži)

Starat se o tak komplikovaný mechanismus, jakým je hodinový stroj věžních hodin, nemohl kdekdo. Tato hra prověří, zda právě vy ovládáte schopnosti správného hodináře: přesnost, bystrost, cit pro detail a pozornost. Je to výzva pro malé i velké, holky i kluky, táty i babičky. Všichni mají stejnou šanci!

Jak hrát?
V každém patře věže na vás čeká stejný úkol: musíte objevit číslo! Čísla zapíšete do políček na zadní straně vaší vstupenky. Pokud splníte všechny úkoly, můžete se zapsat do tabulky úspěšných luštitelů! Chytrým telefonem pouze načtěte QR kód ze své vstupenky nebo využijete přístup přes stránky www.turistikavm.cz//souteze/vez nebo vyplníte formulář na pokladně.
Otvírací doba věže: https://www.turistikavm.cz/nej-ve-meste/374-vyhlidkova-vez-kostela-sv-mikulase

Placky

Vyrobili jsme výroční placky. Členové střediska již měli příležitost je získat na schůzce, případně budou k dostání na táborech. Pro veřejnost jsou volně k rozebrání v kostelní věži.


Na webu  také chystáme k výročí střediska novou sekci věnovanou historii našeho střediska a novou střediskovou kroniku, ale teď jsme již myšlenkami na táboře :).

Uložit odkaz do záložek.