Závod vlčat a světlušek, okresní kolo

Minulou sobotu (12. května 2018) se uskutečnila dlouho očekávaná akce, jíž předcházel měsíc příprav, hromady probdělých nocí a bezpočet vypitých kafí.
Už brzy ráno – okolo 7. hodiny – se začali sjíždět malí skautíci ze všech koutů Vysočiny (Pelhřimov, Moravské Budějovice, Luka nad Jihlavou, Třebíč, Jemnice a Jihlava), aby změřili své síly, prohloubili týmovou spolupráci a užili si den. Tématem závodu se stal známý seriál Byl jednou jeden život – soutěžící se převtělili v červené krvinky, které měly za úkol projít trasu celým tělem a na stanovištích plnit různorodé úkoly. V ledvinách poznávali přírodu, v mozku hledali poztrácené informace, zachraňovali bílé krvinky a bojovali s nimi proti zlým bacilům. Na každém stanovišti získali vysloužený počet bodů a kyslík v podobě balónku. Po dokončení oběhu se vrátili zpět do plic, kde na každého čekaly párky s chlebem.
Mezitím, co se naše výpočetní centrum snažilo vypořádat s bodovými hodnoceními a „vyplivnout“ tabulku s vítězi, bezmála dvěstě lidí v červeném oblečení zaplnilo hrbovské hřiště a krátilo si čas oblíbenými skautskými hrami, i tato kratochvíle se obešla bez větších zranění, vlastně celý den se zdravotník nemusel zvedat ze židle.
Po vyhlášení výsledků, rozdání skvělých cen (mezi nimi byl i dort!) a společné fotce jsme se ve skvělé náladě vydali domů za zaslouženým odpočinkem.
Tímto bychom chtěli poděkovat několika sponzorům, bez nichž by celá akce nemohla vzniknout: město Velké Meziříčí, obce Hrbov a Svařenov, Lidl Česká republika v. o. s., POEX Velké Meziříčí, a. s.; XTline s. r. o.; Automotive Lighting s. r. o.
Děkujeme! A děkujeme i všem účastníkům, doprovodům a organizátorům za vytvoření skvělé atmosféry a neopakovatelné akce! 🙂

Za skauty z Velkého Meziříčí Marie Procházková (Azuritek)

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *