2. ročník festivalu BEZMEZ(d)

Festival spojuje několik žánrů – umění, hudbu, dokumentární filmy.

Proč BEZMEZ(d)?

Pro všechny – Zveme širokou veřejnost, které není lhostejný svět kolem nás, rádi se podívají na něco pěkného, nebo si poslechnou kvalitní hudbu. Snažíme se o utvrzení studentské komunity. Dáváme prostor mladým výtvarníkům a hudebníkům.

Ve Velké Meziříčí – Na místním Gymnáziu a lezecké stěně Lezu v Mezu.

Zadarmo – Tvořen dobrovolníky, za podpory Kraje Vysočina, Gymnázia, Lezu v Mezu a Masarykovy univerzity.

Festival bude slavnostně zahájen vernisáží mladých umělců, výstava bude přístupná po celou dobu konání festivalu.
Úvodním dokumentárním filmem je Za hranicemi možností: „Ty nejsi lidská bytost, jsi atletka.“ Taková slova slyší gymnastka Rita Mamun od své nemilosrdné vrchní trenérky. Přijdou debatovat místní významní sportovci.

Večer uzavře action painting podkreslený hudbou z DJ setů, které budou vyhrávat až do začátku nového dne.
Další den nás čekají hned dva filmy. Dokument Prachy v prachu: Divadlo se rozhodlo čelit celospolečenskému znechucení z panujících praktik v politice provokativním způsobem – založilo politickou stranu. Následuje debata s občanským aktivistou Jakubem Čechem.

Film Dál nic: Jeden na zahradě nosí sluchátka proti hluku a modlí se, ať už dálnice auta odvede, druhý chrání živočichy i rostliny a žaluje dálnici u soudu. Sedm let stavby, šestnáct kilometrů dálnice a zablokovaná společnost. S následující debatou o výstavbě silnic i ve Velkém Meziříčí.

Na závěr festivalu nás čeká hned několik nadějných interpretů, hřebem večera bude nářez od kapely LetRouRou (rock’n’roll-blues).

Podrobnější informace a novinky, či fotografie z minulého ročníku na oficiální facebookové stránce.

Těšíme se na vás.